Vrijdag 10 juli is er begonnen met de voorbereidingen voor de aanleg van onze openbare kruidenpluktuin; grasmaaien, ontmantelen van het ronde bankje om het op te knappen, spitten, !PUIN! uit de aarde halen, gaten boren en palen slaan voor de omheining… En dat alles met flink hoge temperaturen.
“Het was een heidens karwei”, schreef Louis op de groen-schoffel-app, “maar de eerste spade voor onze openbare kruidentuin is de grond ingegaan. Alle wandelaars op het terrein begrepen: hier komt iets nieuws. (red: Een enkele voorbijganger ging ook daadwerkelijk meehelpen). De inmiddels geplaatste prachtborden van Lex maken duidelijk wat er komt. De ronde bank op het veldje wordt opgeknapt, maar er is gezorgd voor een alternatief. Er staan nu twee bankjes schuin tegenover de kruidentuin in aanleg, op de schaduwrijkste plek van het plein – onder de grote boom. Allen, dank voor de inzet!”
Maddy, initiatiefnemer en indiener van het plan bij West Begroot:
“Omdat de tuin groter geworden is dan het oorspronkelijke plan zal er een nieuw ontwerp worden gemaakt. De bedoeling is om de kruiden dit najaar in te planten. Voor er geplant gaat worden komt er een laag compost op de omgespitte aarde en aan de binnenkant van het hekje gaat een lage heg geplant worden. Houtsnipperpaden door de bedden heen zorgen ervoor dat je vanaf de paden bij de kruiden kunt.”
“Het ronde bankje zal worden opgeknapt. Daarom zijn de planken tijdelijk weggehaald. Er is een vervangende bank onder de grote iep gezet. Dat is o.a. voor de hondenbezitters die nu hun bankje dat in de kruidentuin komt te staan niet meer kunnen gebruiken. En het werkt, er wordt heel veel gezeten op de bankjes onder de iep.
Er komt nog een ‘schapenhek’ met een geluidsdemper, wat door het eigen gewicht vanzelf dicht valt, zodat het nooit open staat.
Tijdens het spitten en de andere werkzaamheden liepen veel belangstellenden langs. De reacties waren enthousiast en positief. Erg leuk al die blije mensen.”